Кібербулінг, тролінг, мобінг – ще недавно ніхто не знав цих слів, а сьогодні цькування в інтернеті стала предметом хвилювань на державному рівні.
Як розпізнати Кібербулінг? Будь-яке принизливе, образливе або загрозливе повідомлення, відправлене в електронній формі, є Кібербулінгом. До цього ж відносяться принизливі фотографії або відео, опубліковані в соціальних мережах Facebook або YouTube без згоди жертви. Підроблені профілі в соціальних мережах або веб-сайти, створені з метою зганьбити жертву, також відносяться до категорії Кібербулінгу. У той час, як інструменти та тактики, що використовуються кібербулерами, очевидні на перший погляд, найбільшу складність в боротьбі з Кібербулінгом представляє визнання присоромленої або переляканої жертви, що вона є жертвою кібербуллерів.
Як зупинити Кібербулінг? На жаль, Кібербулінг представляється настільки ж невикорінним, як і сама підлість деяких людей. Нітрохи не менше ускладнення представляє собою спроба видалити публікацію агресора, яка ганьбить жертву (чи то пост в соціальній мережі, на веб-сайті або відео), щоб адміністратор ресурсу видалив дану інформацію, необхідно пройти неймовірно складну процедуру. Навіть в разі, якщо це зробити вдасться, найімовірніше вже існують копії опублікованих матеріалів, що робить практично неможливим їх повне і безповоротне видалення з мережі.
Як ми можемо допомогти собі в запобіганні Кібербулінгу?
Заблокувати облікові записи агресорів, які вони використовують для поширення своєї ненависті.
Повідомляти про факти Кібербулінгу провайдерам послуг, як Facebook або Twitter
Забезпечити захистом ваші паролі, в т.ч. використовувані на мобільних пристроях.
Забезпечте захист від Кібербулінгу: абсолютно кожен власник смартфона або планшета, який використовує Twitter, WhatsApp, Snapchat, Facebook, YouTube або будь-яку іншу соціальну мережу може стати мішенню Кібербулінгу.
Зрозуміло, відмова від використання соціальних мереж була би найбільш ефективним способом захисту від Кібербулінгу, проте це крайній захід. Набагато краще бути обережними та уважними під час спілкування в інтернеті та при розміщенні інформації про себе. Тримайте в безпеці свої облікові записи. Пам’ятайте, що кібербуллери рідко фокусують увагу на свої жертви тривалий час – цькування не триватиме довго.
Comments